Zanzibar - Dubai Turu Yurtdışı Turlar

ZANZİBAR – DUBAİ TURU
FLY DUBAİ HAVAYOLLARI İLE SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANINDAN TARİFELİ UÇUŞ
4*  OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

ZANZİBAR – DUBAİ 

1. Gün: İSTANBUL – DUBAİ – ZANZİBAR
Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından ilk olarak Dubai’ye hareket. Yaklaşık 5 saat sürecek yolculuğumuz sonrası Dubai‘ye varış. Ardından aktarma yapacağımız  Zanzibar uçağına geçiş. Yaklaşık 6 saatlik uçuşumuz sonrası Tanzanya'ya bağlı olan ve Hint Okyanusu'nda bulunan turkuaz renkli denizi ve adanın her yerini kaplayan bembeyaz kumsalları ile ünlü Zanzibar’a varış. Pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından konaklayacağımız otele transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4* Superior Zanzibar Queen Hotel vb.

2. Gün: ZANZİBAR
Sabah kahvaltısının ardından masmavi berrak denizin, bembeyaz kumsalın ve güneşin tadını çıkarabileceğimiz tam gün serbest zaman. Ardından akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4* Superior Zanzibar Queen Hotel vb.

3. Gün: ZANZİBAR
Sabah kahvaltısının ardından Zanzibar‘a gelip, yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden birisi olan Mavi Safari ve Yunus Turumuza başlıyoruz. Hint Okyanusu’nda yüzerek ve şnorkel yaparak rengârenk mercan kayalıkları ve zengin sualtı dünyasındaki bin bir çeşit deniz canlısını görme fırsatımız olacak. Ardından ızgara, tropik meyveler ve yöresel yemekler ile öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeği sonrasında yunusların dolaştığı farklı koyları keşfetmek üzere denizdeki gezimize devam edeceğiz. Gel-gitlerin taşıdığı kumlar ile oluşmuş kum adalarını ve birbirinden güzel koyları ziyaret ettikten sonra turumuzu tamamlayarak otelimize hareket.

4* Superior Zanzibar Queen Hotel vb.
    
4. Gün: ZANZİBAR 

Otelde alacağımız Sabah kahvaltısının ardından aracımızla tam gün sürecek olan Jozeni Milli Park’ına hareket. Bu turumuzda Zanzibar‘ın ilk ve tek milli parkı olan Jozeni Ormanı, muhteşem doğası ve binlerce farklı bitki türünün bulunduğu parkın ziyaret edeceğiz. Sadece Zanzibar’a özgü olan ve nesli tükenme tehlikesinde bulunan Red Colobus cinsi sevimli maymunlara ve birbirinden farklı egzotik hayvanlara ev sahipliği yapan Jomeni Ormanı’nda, farklı bitki çeşitlerini ve tropikal canlıları da doğal ortamlarında gözlemleme fırsatımız olacak. Tur sonrasında otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. 

4* Superior Zanzibar Queen Hotel vb.

5. Gün: ZANZİBAR – DUBAİ 
Sabah kahvaltısı, odaların boşaltılması ve otelden çıkış işlemlerinin ardından Stone Town & Baharat Çiftlikleri Turumuz için hareket. Stone Town turumuz kapsamında Zanzibar‘ın en renkli pazarlarından birisi olan meyve pazarının görülmesi. Daha önce hiç görmediğiniz tropik meyvelerin tadına bakabileceğimiz ve satın alabileceğimiz pazarın gezilmesi. Meyve pazarı ziyaretimizin ardından 1871 yılında, öncesinde köle pazarı olarak kullanılan alana inşa edilen, Doğu Afrika’daki dönemin en önemli Hristiyan mimari örneği olarak gösterilen Christ Kilisesi‘nin görülmesi. Ardından birçok eseri ile Dünya’yı kasıp kavuran Queen gurubunun ünlü solisti Freddie Mercury doğduğu evin gezilmesi. 18 yy‘da adanın en zengin tüccarı Tippu Tip’in inşa ettirdiği tarihi evi ve Zanzibar Sultan Sarayı’nın görülmesi. Adanın en büyük ve yüksek binası olan, 1883 yılında dönemin sultanı tarafından inşa ettirilen ve türlü entrikalara konu olmuş Acayiplikler Sarayı‘nı (Beit el Ajaip) ziyaret edilmesi. Turumuzun sonunda Stone Town’un dar sokaklarında yürüyüş. Ardından turumuzun ikinci kısmını oluşturan Baharat Çiftlikleri’nin ziyaret edilmesi. Tarih boyunca baharat tüccarlarının uğrak noktası olan, günümüzde de birçok baharatın ve özellikle safranın üretildiği ender bir ada olan Zanzibar’da baharat plantasyonlarının görülmesi. Turumuzda, yerel çiftliklerde yürüyüş yaparak muhtemelen süpermarket raflarında bile göremeyeceğimiz baharat türlerinin keşfedilmesi. Verilecek serbest zamanda alışveriş imkanı. Yerel transfer yetkilisinin belirteceği saatte İstanbul’a dönüş uçuşumuz için Zanzibar Havalimanı‘na doğru hareket. Pasaport kontrol, bilet ve bagaj işlemleri ardından Dubai‘ye uçuş.

6. Gün: DUBAİ – İSTANBUL  
Sabaha karşı Dubai Uluslararası Havalimanı‘na varış. İstanbul‘a gerçekleşecek olan uçuşa kadar olan bekleme süresinde Dubai Turumuz için ilk olarak “Gökdelenler Caddesi” olarak bilinen Sheikh Zayed yolu üzerinden ulaşacağımız, Dubai’nin ikonik simgelerinden birisi olan ‘’Yelken Oteli’’ olarak tanıdığımız Burj Al Arab Oteli’ni ve devamında, insanoğlunun en büyük mimari projelerinden biri olan, Dünya ‘nın etrafında 3 metrelik duvar örülebilecek kadar kum ve kaya kullanılarak 7 yıl süren çalışma sonucu yapımı 2008 yılında tamamlanan, Dünya jet sosyetesinin villalarını bulunduğu muhteşem Palmiye Adası’nın görülmesi. Sonrasında, 828 metre yüksekliği ile Dünya’nın en uzun gökdeleni olan Burj Khalifa ‘yı fotoğraflama şansına sahip olacak, ardından Dünya ‘nın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall‘un ziyaret edilmesi. Dubai Mall‘da vereceğimiz serbest zamanın ardından, Dubai Uluslararası Havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve pasaport işlemleri sonrası İstanbul’a hareket. İstanbul’a varış ve keyifli turumuzun sonu.

TUR FİYATLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    İstanbul – Dubai - Zanzibar / Zanzibar – Dubai - İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4*otellerde 4 Gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları
•    Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Acentamız profesyonel rehberlik hizmeti
•    Programda belirtilen Müze giriş ücretleri
•    Zorunlu Seyahat Sigortası

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar
•    Otel Ekstraları
•    Öğle yemekleri
•    Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
•    Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
•    Tanzanya Kapı Vizesi (50 USD)
•    Dubai Vize ücreti (100 USD)

MUTLAKA OKUYUNUZ
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 
    
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C pasaportlu misafirlerimiz kapıda vize uygulamasına tabidir. Tanzanya vizesi ülkeye girişte kapıdan alınabilmektedir. Geziye katılabilmek için  seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz.  Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması veya kapı vizesi uygulamalarında, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Zanzibar & Dubai turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza DOLAR almanız önerilir. 5-10-20 $ gibi ufak paralar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

İNTERNET: İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Zanzibar ve Dubai’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: Zanzibar’da elektrik prizleri Türkiye’den farklıdır. Dönüştürücü almanızı tavsiye ederiz.

YEME-İÇME: Seyahatiniz süresince turumuz boyunca sizlere sadece belirli yerlerde et ikram edilecektir. Haricen yemek menülerimiz ağırlıklı olarak balık ve sebzeden oluşmaktadır.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin
otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün
olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3 yatak standart
yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye
ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye
ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili
sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen
ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami
ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi
noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9 – Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve
ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10 – Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını
kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11 – Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin
münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki
yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet
düzenlenmektedir.
12 – Covid 19 salgını dolayısıyla İki ülke arasında mutabakata varılan seyahat kuralları doğrultusunda uçuş saatleri, otel konaklaması ve tur programında değişiklikler olabilir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, (0212) 525 02 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ