Karadeniz ve Yaylalar Turu (Uçak ile Gidiş - Otobüs ile Dönüş) Yurtdışı Turlar

KARADENİZ VE YAYLALAR TURLARI
UÇAKLA GİDİŞ OTOBÜSLE DÖNÜŞ 
4* VE YAYLA OTELLERİNDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
TRABZON-SÜMELA-RİZE-AYDER-UZUNGÖL-GİRESUN-ORDU-SAMSUN-AMASYA-SAFRANBOLU
6 Gece 7 Gün 

1.GÜN: ORDU – TRABZON – MAÇKA – UZUNGÖL 
Belirtilen saat’te Sabiha Gökçen Havalimanında Acentamız kontuarında buluşma. Bagaj ve gümrük işlemlerinden  sonra ….tarifeli seferi ile Ordu’ya hareket. Ordu’ya varışımız ile birlikte sahil yolundan Tirebolu, Vakfıkebir istikametinden Trabzon’a varış. Trabzon’un sembollerinden biri olan ve Trabzon’lu Banker Konstantin Kayabanidis tarafından 1890 yılında yazlık köşk olarak yaptırılan Muhteşem Köşk’ün gezilmesi. Köşk 1931 yılında Mustafa Kemal Atatürk’e hediye edilmiştir. Köşk ziyareti ve fotoğraf çekimi sonrası bölgede ki önemli Osmanlı Eserlerinden Gülbahar Hatun Camiinin ve Türbesinin görülmesi. Külliye ziyaretinden sonra Anadolu’daki üç Ayasofya’dan biri olan ve günümüzde Cami’ye çevrilmiş Ayasofya Camiinin ziyaret edilmesi. Bugün dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Ardından Maçka’ya hareket. Sümela Manastırı’na varış. Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nın dışarıdan görülmesi. (Not: Sümela manastırı tadilat nedeniyle kapalıdır. Altındere vadisine gidilerek dışarıdan anlatım yapılacaktır.) Otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.
Büyük Sümela, Usta Park, Araklı bölgesi Otelleri En olmadı Fettahoğlu Uzungöl.

2.GÜN: TRABZON – UZUNGÖL – RİZE – AYDER YAYLASI  
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası ardından Uzungöl’e hareket. Yol güzergâhımız üzerinde bulunan bölgede eşi ve benzeri olmayan Hapsiyaş Kiremitli Köprü’nün görülmesi, dünyaca ünlü Sürmene bıçaklarının tanıtımı ve alış veriş, son olarak bir çay fabrikasının ziyaret edilmesi ve çayın tarladan toplanıp sofralarımıza gelinceye kadar tüm aşamalarını göreceğimiz çay fabrikasının gezilmesi. Uzungöl’e varış. Göl etrafında öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma ve Ayder Yaylasına hareket. Çamlıhemşin’den geçerken Fırtına deresi üzerinde bulunan Timisvat Taş Kemer Köprünün görülmesi ve fotoğraflanması. (Dileyenler zipline deneyimi yaşayarak Fırtına Deresinin üstünden ip ile geçebilirler.) Fırtına deresini ve Hala deresini takiben 1350 mt yükseklikteki Ayder Yaylasına varış. Gelintülü Şelalesinin görülmesi ve yaylada serbest yürüyüşler. Otele varış akşam yemeği ve konaklama. 
Ayder Kaçkar Resort Otel'de – Sis Otel – Haşimoğlu Otel

3.Gün: AYDER YAYLASI – HOPA - SARP SINIR KAPISI -  BATUM ŞEHİR TURU -  RİZE
Otelde erken saatte alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Sarp Sınır Kapısına varış. Gürcistan’a giriş işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi’nin panoramik olarak görülmesi. Batum Botanik Park’a hareket. İçinde binlerce çiçek ve ağaç çeşidini barındıran Botanik Parkı gezisi (Küçük tur) ve şehir merkezine dönüş. Yürüyerek yapacağımız şehir gezimizde Piazza Kulesi ve Meydanı, Eski Kilise, Avrupa Meydanı ve Altın Post göreceğimiz yerler arasında. Gezimizi tamamladıktan sonra Öğle yemeği ve namazı için Türk Mahallesine hareket. Türk restoranında öğle yemeği ve Tek Osmanlı eseri olan Merkez camiinde ibadet için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma yol güzergâhımızda bulunan ve farklı bir mimariye sahip Hükümet binası ve Beyaz Ev Restoranın görülmesi. Sarp Sınır Kapısı’na hareket. Türkiye’ye giriş işlemlerinden sonra aracımızla buluşma ve Çamlıhemşin’e hareket. Fırtına vadisinde Fırtına deresinin kenarında bulunan Yayla otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama. 


4.GÜN:RİZE – TRABZON – ORDU
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası yöresel alışverişler yaparak dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Rize’den ayrılırken yöreye has terletmeyen Rize Bezinin yapılışını öğreneceğimiz atölye ziyareti ve alış veriş için mağazada serbest zaman. Ardından Trabzon’a geçerek Akçaabat’ta öğle yemeği için serbest zaman. Ardından yöresel alışverişlerle seyahatimiz devam ediyor. Vakfıkebir’de Tereyağ ve Ekmek alış verişinin ardından Ordu’ya hareket. Varışımızla birlikte Ordu’da fındık tadımı ve alışverişinden sonra  Ordu’yu 530 mt yükseklikten panoramik olarak izleyebileceğimiz Boztepe’ye teleferikle çıkış. (Yükseklik korkusu olan misafirlerimizin Teleferik gezisine katılmamalarını tavsiye ederiz.) Fotoğraf ve manzaranın seyri. Belirtilen saatte toplanma ve teleferikle aşağı iniş. Sonrasında Aracımızla buluşma, akşam yemeği ve konaklama için otele yerleşme.

5.GÜN: ORDU - SAMSUN 
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası belirtilen saatte buluşma ve Samsun’a hareket. Samsun’da önce Gazi Müzesi’nin ziyaret edilmesi. Samsun’un simgesi Türkiye’de bulunan en görkemli Atatürk Heykelinin görülmesi. Yabancılar pazarı ve Tütün limanının gezilmesi. Bandırma Vapuru’na hareket. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun gezilmesi. Ardından serbest zaman. Verilen ara’nın ardından belirtilen saatte toplanma ve Otele yerleşme akşam yemeği ve konaklama.
New Jasmin Hotel, vbvbv

6.GÜN: SAMSUN– AMASYA- SAFRANBOLU
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası Amasya'ya hareket. Öğle saatlerinde Şehzadeler şehri Amasya’ya varış. Ferhat ile Şirin’in aşkına konu olmuş bu şehri gezmeden önce yol kenarında Ferhat’ın Şirin’e kavuşmak için yaptığı Su Kanallarını göreceğiz. Şehre varışımıza müteakip turumuza başlıyoruz. Türkiye nadir bulunan Mumyaların sergilendiği Arkeoloji ve Etnoğrafya Müzesinin ziyaret edilmesi.  Gök Medrese, Kral Mezarları, (Panoramik Görüntü) Yeşil Irmak kıyısı ve eski evler, Harşena Kalesi, Kızlar Sarayı, Hazeranlar Konağı, II.Bayezid Külliyesi (Restorasyonda) ve Miniamasya Müzesi, başlıca görülecek yerler arasında. Programımız tamamladıktan sonra hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bu sürede Amasya Bimarhanesi’ni (Darüşşifa) ziyaret edebilir yüzyıllar önce kullanılan tıbbi aletleri görebilirler. (Vakit yeterse rehberimizin tasarrufuyla Çakallar Tepesine çıkılıp manzaranın seyri için serbest zaman verilebilir.) Belirtilen saatte toplanma ve Safranbolu’ya hareket. Otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama. 
North Point Hotel, Amasia Hotel vbvbvb

7.GÜN: SAFRANBOLU - İSTANBUL
Otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası belirtilen saat’te misafirlerimizi alarak dönüş için İstanbul’a hareket. Dönüş rotamızda öncelikle Tarihi Osmanlı evleriyle ünlü Safranbolu’yu keşfetmeye başlıyoruz. Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa ve İzzetpaşa camilerinin gezilmesi. Lokum ve hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz bu süre zarfında Kaymakamlar Evi’ni gezebilirler. Ardından Kristal Teras’a hareket. Tokatlı Kanyonu üzerine kurulmuş dünyada tek eşi Kanada’da bulunan 80 mt yükseklikte ki cam terastan Vadinin seyredilmesi. Ardından Yörükköyü’ne hareket. Çamaşırhane, Köy Kahvesi ve Sipahioğlu Konağının ziyaret edilmesinden sonra İstanbul’a dönüş. İstanbul’a varışımız ile turumuzun sonuna gelmiş bulunuyoruz.
 

TUR FİYATLARI

HİZMET DETAYLARI
Ücrete Dahil Olan Hizmetler
    S.Gökçen-Ordu  Ekonomi sınıfı uçak bileti
    Belirtilen otellerde yarım pansiyon konaklama.
    Açık büfe veya set menü sabah kahvaltısı ve akşam yemekleri.
    Lüks otobüslerle seyahatler.
    Araçta sıcak soğuk ikramlar.
    Ören yeri, Milli Park giriş ücretleri ( Altınpark Vadisi, Ayder Yaylası)

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
    Öğle yemekleri,
    Yemeklerde alınan içecekler,
    Müze giriş ücretleri
    Ekstra Turlar:  Rafting (60 TL), 
    Zilkale (30 TL), Lustra ve Kalaster Yaylası (30 TL)
    Ordu/Boztepe Teleferik Ücreti (10 TL) 

 

 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, (0212) 525 02 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ