Özbekistan Turu - Ömer Kaptan Yurtdışı Turlar

ÖMER KAPTAN EŞLİĞİNDE
ÖZBEKİSTAN TURU
31 MART – 04 NİSAN 2020
TAŞKENT/SEMERKANT/BUHARA

1. Gün     İSTANBUL - TAŞKENT

Istanbul Yeni Havalimanın dişhatlar uçuşlarine geçiş. Özbekistan Hava Yolları uçağıyla Taşkent’e uҫuş. 

2. Gün     TAŞKENT - BUHARA

Taşkent’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra tren istasyonuna transfer. Afrasyab hızlı treniyle Buhara’ya hareket. Buhara’ya variş. Seyyid Emir Külal K.s., BAHAEDDİN NAKŞİBEND K.s. ve valideleri’nin  türbe ve külliyelerinin ziyareti müteakip. Buhara emirlerining yazlik sarayi–Sitorai Mohi Hosa. Lebi havuz kompleksi akşam yemeği sonrasi otelde konaklama.  

Asia Buhara otel 4*, Omar Hayyam otel 4* veya benzeri

3. Gün    BUHARA

Sabah kahvaltısı sonrası Nadir Divanbegi medresesi,  Nadir Divanbegi hanaqasi. Magaki Attari türbesi, Uluğ Bey medresesi,  Poyi Kalon kompleksi: Kalan minaresi ve türbesi, Mir Arap medresesi, Chor Minor. Ark kalesi. Bolo havuz camisi, Eyüp peygamber çeşmesi, Samaniler türbesi gezileri.  Akşam yemeği. Konaklama otelimizde.

Asia Buhara otel 4*, Omar Hayyam otel 4* veya benzeri

4. Gün     BUHARA - SEMERKAND

Sabah kahvaltisi sonrasi Semerkant’a otobüsle hareket. Buahara çikişinda Abdülhalık Gücdevani Ks. türbesi ziyareti ve ҫömlekҫilerden master klas gösterisi. Semerkant girişinde Imam Buhari türbesi ziyareti. Semerkant’a variş. Semerkant gezisi: Emir Temur tȕrbesi, Registan meydani. Akşam yemeği sonrasi otelde konaklama. 

Emirhan otel 4*, Dilmah Premium Luxury otel 4* veya benzeri

5. Gün    SEMERKAND - TAŞKENT

Kahvalti sonrasi geziye devam: Bibi Hanım mescidi, Siyap pazari gezisi. Şâh-ı Zinde (Sahabe Qusam bin Hüseyin Hz.) türbesi ziyaretleri. Uluğbey obzervatoru, Hazreti Hizir camisi gezileri. İmam Maturidi türbesi, Hoca Ubeydullah Ahrar K.s. türbesi ziyareti. Semerkant tren istasyonuna transfer.  Afrasiab hizli treniyle Taşkente hareket. Taşkente geliṣ. Akşam yemeği sonrasi otelde konaklama. 

Miran International otel 5*, Wyndham 5* veya benzer

6. Gün    TAŞKENT - İSTANBUL

Sabah kahvaltisi sonrasi Taṣkent gezisi. Barak Han medresesi, Kaffal Şaşi  türbesi, Tilla Şeyih Camii, Hasti Imom külleyisi Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı'nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın görülmesi. Kökeldaş medresesi, Bağimsizlik meydani, Emir Temur meydani. Timuriler mȕzesi. Kökeldaş medresesi ve Çarşi pazarinde aliş veriş için serbest zaman. Dışhatlar havaalanına transfer. İstanbul'a uçuş. İstanbul yeni havalimanına varış ve keyifli turumuzun sonu.
 

TUR FİYATLARI

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    Özbek Hava Yolları İstanbul-Taşkent-İstanbul arası ekonomik sınıf uçak bileti 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Hızlı Tren Biletleri (Afrasyab Hızlı Treni)
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* ve 5* otellerde 4 Gece konaklama
•    Sabah kahvaltıları (5 Adet)
•    Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Araç içi Su ikramı
•    Şehir vergileri
•    Yerel rehber hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
•    Yurtdışı çıkış harcı (50 TL)
•    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
•    Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
•    Öğle yemekleri

 

Mutlaka Okuyunuz
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;
Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 

Gezimiz, minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır. 

Vize ile ilgili önemli notlar;
T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

Tura Başlarken;
Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Özbekistan Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.
YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza DOLAR almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir. Rehberimiz sizlere döviz bozmanız konusunda yarımcı olacaktır.

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz. 

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

ÖNEMLİ NOTLAR:Yerel halk ile siyasi ve dini konularda fazla sohbet etmemenizi tavsiye ederiz. Girişte deklarasyon formu doldurulması zorunludur. Üzerinizde bulunan tüm para miktarını döviz cinsi ile birlikte yazmanız gerekmektedir. Ülkeye giriş yaptığınız paranın fazlası ile çıkış yapamazsınız. Çıkışta formu tekrar doldurmanız gerekmektedir. Lütfen ilk doldurduğunuz formu kaybetmeyiniz. Otellerde taharet musluğu bulunmamaktadır bazı restoranlarda taharet musluğu mevcuttur. Yemekler gecel olarak yağlıdır, yemeklerle birlikte su içmemenizi öneririz. Özbekistan’da otel standartları genel olarak düşüktür ve otel sayısı azdır.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz. 
 

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, (0212) 525 02 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ