Bali Turu Yurtdışı Turlar

BALİ TURU (5 Gece 6 Gün)
TÜRK HAVAYOLLARI İLE İSTANBUL YENİ HAVALİMANINDAN TARİFELİ UÇUŞ
4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

BALİ – UBUD – NUSA PENİDA ADASI

TUR PROGRAMI

1. Gün: İSTANBUL – BALİ 
Gezimizin ilk günü kalkıştan 3 saat önce Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Endonezya’ya hareket. Yaklaşık 13 saatlik uçuşun ardından Bali’ye varış. Endonezya’nın en çok ziyaret edilen, sahilleri ile meşhur adası Bali’ye varışımızın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama.

4* Grand Zuri Kuta Bali vb.

2. Gün: BALİ
Sabah kahvaltısının ardından ilk ziyaret noktamız 11. yy’dan günümüze kadar gelen ve UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Fil Mağarası olarak bilinen Goa Gajah’ın gezilmesi. Hinduizm sembolleri ile süslenmiş T şeklinde yapısı bulunan tapınakta en fazla dikkat çeken objelerden biri de, 1954 yılına kadar keşfedilmeyen ancak sonrasında tapınağı meşhur kılan, güzel kadın heykellerinin bulunduğu yüzme havuzlarının görülmesi. Fil Mağarası ziyaretimiz sonrasında Tampaksiring kasabası yakınlarında bulunan bir Hindu su tapınağı olan Kutsal Su Tapınağı’nın (Tirta Empul) ziyaret edilmesi. Ruhları arındırdığına inanılan kaynak suları ile beslenen ve içinde kutsal olmaları sebebi ile zarar verilmeden yaşayan balıkların bulunduğu havuz, cenaze ayinlerinin düzenlendiği özel bölümler ve bahçesinde yüzyıllık ağaçların bulunduğu tapınaktaki etkileyici ziyaretimiz sonrasında öğle yemeğimizi almak için yerel restorana hareket. Öğle yemeği sonrasında, Batur Yanardağı’nı ve yanardağın tepesinden Batur Gölü’ne doğru inen siyah lav şeritlerini gözlemleyebileceğimiz ve fotoğraflayabileceğimiz panorama noktasında kısa bir serbest zaman. Ardından bir sonraki durağımız Pirinç Tarlaları Terası’nda verilen serbest zamanda Sonsuzluk Salıncağını ve meşhur Luwak kahvesini deneyimleyebilme ve birbirinden farklı fotoğraflar çekebilme fırsatı. Son olarak gün batımı ile oluşturduğu muhteşem manzaraya şahitlik edeceğimiz Tanah Lot Tapınakları’nın görülmesi. Tanah Lot Tapınağı’nı en güzel açıdan fotoğraflayabileceğimiz panorama noktasında verilecek olan molanın ardından otelinize transfer, akşam yemeği ve konaklama.  

4* Grand Zuri Kuta Bali vb.

3. Gün: BALİ – UBUD
Sabah kahvaltısının ardından ilk olarak birçok Hollywood filminin çekildiği, “Bali’nin kültürel kalbi” olarak nitelendirilen, el işi sanatlarının, ağaç oymacılığının ve müzeciliğin oldukça gelişmiş olduğu Ubud’a hareket. Ubud gezimiz esnasında ilk olarak, gri uzun kuyruklu makakların yaşadığı Ubud Maymun Ormanı’nı ziyaret ederek yerel köy halkı için ruhani ve kültürel açıdan oldukça önemli orman tapınaklarının panoramik olarak görülmesi. Ubud gezimiz esnasında ayrıca, birçok efsaneye konu olmuş, Lotus çiçekleri ile dikkat çeken Saraswati Tapınağı ve Ubud’un odak noktası olarak kabul edilen Kraliyet Sarayı’nın görülmesi. Bali’nin yerel el sanatları ve hediyelik eşyalar için merkezi olarak kabul edilen Ubud sanat pazarında serbest zaman. Turumuzun devamında Bali’nin en meşhur 6 tapınağından biri olan Uluwatu Tapınağı’nın ziyaret edilmesi. Yöre halkı için büyük bir manevi değere sahip olan ve adayı kötü ruhlardan koruduğuna inanılan Bali’nin sembol tapınaklarından bir tanesi olan Uluwatu Tapınağı’na gerçekleştireceğimiz ziyaretin devamında, yöreye ait görsel bir dans gösterisi olan Keçak dansını izleme imkanı. Gösteri sonrasında yerel restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından otelimize transfer ve konaklama.

4* Grand Zuri Kuta Bali vb.

4. Gün: BALİ
Sabah kahvaltısının ardından adanın kuzeyinde yer alan ve keyifli bir orman yolculuğu sonrası ulaşacağımız GitGit Şelalesi’nin görülmesi. Kelebeklerin uçuştuğu bu muhteşem doğa harikasından sonra bizlere muhteşem bir manzara sunan Wanagiri Saklı Tepe’ye hareket. Ardından Endonezya’nın Bali Adası’ndaki en büyük 2. gölü olan, muhteşem manzaralara ve büyüleyici tapınaklara sahip Bratan Gölü’ne doğru hareket. Bali mitolojisinde önemli yere sahip yedi deniz tapınağından bir olan Ulun Danu Bratan Tapınağı’nın görülmesi. Lokal restoranda alacağımız öğle yemeği ardından Bali‘de turistlerin en uğrak noktalarından bir tanesi olan Candikuning Meyve Pazarı’nın gezilmesi. Yerel halkın mahsullerini tezgahlara getirdiği bu pazarda Güney Asya‘ya ait birçok egzotik meyve ve sebzeyi tadabilmeniz ve satın alabilmeniz için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otele transfer, akşam yemeği ve konaklama.

4* Grand Zuri Kuta Bali vb.

5. Gün: BALİ – (Nusa Penida Adası)
Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası erken saatte, sürat teknelerimize binmek üzere limana hareket. Bali Adası’nın tam karşısında yer alan ve çevredeki en büyük 3 adadan biri olan Nusa Penisa Adası’nın son dönemde ünlenen ve sosyal mecrada resimlerine bolca rastladığımız birbirinden güzel koylarının gezilmesi. Uçurumların arasında, dev dalgalar ve gel-gitlerin taşıdığı sular ile oluşmuş kristal berraklığında doğal bir havuz olan Angel’s Billabong’un görülmesi. Ardından dalgaların aşındırması sonucu oluşmuş bir doğal tünel ve turistik çekim merkezi haline gelen Broken Beach’te fotoğraf molası için serbest zaman. Broken Beach ‘de verilecek kısa fotoğraf molasının ardından öğle yemeğimizi almak üzere yerel restorana doğru hareket. Öğle yemeği sonrasında Nusa Penida Adası’nın en güzel sahillerinden birisi olan, dinazor kafasına benzetilen kayalıklar ve kayalıkların dibindeki nefes kesici güzellikteki plajıyla Kelingking Beach’in gezilmesi. Son olarak ise denizin, kumun ve güneşin yanı sıra şnorkel ve dalış gibi aktivitelerin de keyfini çıkartabileceğimiz, mercan kayalıklarında yer alan ve palmiyeler ile çevrelenen Crystal Bay’a hareket. Otelimize transfer, akşam yemeği ve konaklama.

4* Grand Zuri Kuta Bali vb.

6. Gün: BALİ 
Sabah kahvaltısının ve otelden çıkış işlemleri ardından kişisel aktiviteler için tam gün serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte, İstanbul’a gerçekleşecek uçuşumuz için Bali Havalimanı’na transfer. Bilet bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından İstanbul ‘a hareket. İstanbul’a varış ve keyifli turumuzun sonu. 

TUR FİYATLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler
•    Türk hava Yolları İstanbul>Bali / Bali>İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
•    Havalimanı vergileri 
•    Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
•    Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
•    4* otellerde 5 Gece Konaklama
•    Otelde alınan Sabah kahvaltıları (5 Adet)
•    Öğle yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (3 Adet)
•    Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir) (5 Adet)
•    Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
•    Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
•    Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler
•    Şahsi harcamalar
•    Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler 
•    Yurtdışı Çıkış Harcı (50 TL)
•    Yemeklerde alınan içecekler
•    Bahşişler
•    Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
•    Endonezya’ya yapılacak seyahatlerde T.C. vatandaşları için vize uygulaması bulunmasa da, yerel otoriteler tarafından ülkeye girişte alınmakta olan ve ileri tarihlerde alınabilecek her türlü vergi ve/veya ayak bastı (ülkeye giriş) ücretleri

MUTLAKA OKUYUNUZ
Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Gezimiz, minimum 15 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 
    
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir.3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. 
Geziye katılabilmek için  seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz.  Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Bali Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 50 TL karşılığında alınacaktır.

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 3 saat önce iç hat ise 2 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir. Dönüş uçak biletinizi seyahatiniz boyunca yanınızda bulundurunuz.

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza USD almanız önerilir. 

İNTERNET: İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz. Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

SAĞLIK: Bali’de Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz. 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür.
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3 yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami ya da mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir.
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
9 – Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10 – Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11 – Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.
12 – Covid 19 salgını dolayısıyla İki ülke arasında mutabakata varılan seyahat kuralları doğrultusunda uçuş saatleri, otel konaklaması ve tur programında değişiklikler olabilir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

Başvuru Formu

Önemli Bilgiler!

* Grup Talep formunu doldururken iletişim bilgilerinizin, doğru ve güncel olduğuna dikkat edin.

* Kişi sayısını ve tur zamanını kesin bir bilgi ile iletiniz.

* Belirtmek istediğiniz hususları lütfen mesajınız kısmından yazınız.

* Dilerseniz bize, (0212) 525 02 00 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Bu otel için daha önce yorum girilmedi. Yorum bırakarak başka kullanıcıların otel hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz.

YORUM YAZ

DİĞER TUR FIRSATLARIMIZ