Gaziantep-Hatay (anadolu jet)

Fiyat: 1875 TL
Tarih: 26.06.2019- 28.06.2019
Kategori: YURTİÇİ TURLARI

WORD İNDİR
Bizi Arayın    (0212) 525 02 00
Açıklama

26-27-28 Haziran

Gaziantep Antakya Hatay

2 gece 3 gün

 

 

DETAYLI TUR PROGRAMI:

 

1.GÜN

Değerli misafirlerimizi, grubumuza özel araç ve deneyimli personellerimizle birlikte Saat ---  ’da Gaziantep Havalimanı’ndan alarak Medeniyetler Beşiği olarak adlandırılan lezzet diyarı Hatay ve Gaziantep’i keşfetmek ve aynı zamanda da keyifli bir 3 gün geçirmek için özenle hazırlamış olduğumuz turumuza başlıyoruz ve Kahvaltı için restaurantımıza doğru hareket ediyoruz.

Kahvaltı ardından kısa bir yolculukla soyları tükenme tehlikesi altında olan Kelaynak kuşlarının koruma ve üretme çiftliğini ziyaret ettikten sonra Birecik üzerinden huzurlu kent Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti gölünde, Fırat’ın zümrüt yeşilinde özel tekne ile gezinti yapıyoruz. Bir kısmı Birecik Barajı’nın suları altında kalan Savaşan Köyü’nü ve birçok medeniyete uç kale olarak hizmet veren Rum Kale’yi tekne ile gezdikten sonra Atatürk Barajı’na doğru hareket ediyoruz ,  817 kilometrekarelik baraj gölüyle ülkemizin en büyük barajı olan Atatürk Barajı’nı görüyoruz. Sonrasında Gaziantep otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve dinlenme otelimizde.

 

 

 

2.GÜN:

Otelimizde alacağımız Kahvaltı’nın ardından  Zeugma’dan çıkartılan mozaiklerin ve bölgeye ait eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi’ni geziyoruz ve şehir merkezine gelerek yapılış tarihi ve uygarlığı bilinmeyen, İlk önceleri gözetleme kulesi olarak inşa edilen Gaziantep Kalesi’ni dışarıdan görüyoruz.Bölgenin en çarpıcı özelliklerinden olan Tarihi Bakırcılar, Demirciler, Nalbantçılar ve Baharatçılar Çarşılarının arasından yürüyüş yaparak Tahmis Kahvesinde Menengiç Kahvesi molası ve sonrasında çarşıda öğle yemeği ,alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Tarihi bey mahallesi’ne doğru yola koyuluyor ve Eski Antep olarak bilinen mahalleyi gezdikten sonra  akşam yemeği ve dinlenme için Hatay  Otelimize doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Hatay a ulaşıyor ve otelimize yerleşiyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                        3.GÜN

Otelimizde alacağımız Kahvaltı’nın ardından  Dinlerin ve dillerin kardeş gibi iç içe yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’da gezintiye çıkıyoruz. Antakya’da yapılan panoramik şehir turu sonrasında dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesini geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’nin tadilatta olması nedeni ile dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Burada rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra Anadolu’da yapılan ilk cami olan ve içerisinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem'un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camii'ni ziyaret ediyoruz.Rehberimizin anlatımları ve camii ziyaretlerimizin Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret ediyor (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya'nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz.Çarşı gezisi sonrasında Öğle yemeği için restaurantımızda mola veriyoruz. Ardından Samandağ’a doğru yola çıkıyor ve 25 dk’lık bir yolculukla Samandağ’a varıyoruz. Samandağ’da Titus Kaya Tüneli,Beşikli mağara gezintileri ve Dünya’nın en uzun Plajlarından biri olan Samandağ Plajını panoramik olarak seyrettikten sonra Hatay Havalimanı’na doğru yola çıkıyor ve havalimanında bir başka organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

2 kişilik oda da kişibaşı : 1875 tl

Tek kişilik oda farkı       :+175 tl

 

Uçuş bilgileri : Anadolu jet

26 haziran sabiha gökçen – Gaziantep 06:55

28 haziran Hatay – Sabiha Gökçen      17:30

 

Fiyata Dahil Hizmetler:

- Gidiş dönüş ekonomik sınıf uçak bileti

- Şehiriçi ve Şehirlerarası Tüm Çevre Gezileri

- 2 Sabah Kahvaltısı

- 3 Öğle yemeği

- 2 Akşam Yemeği

- Belirtilen Otellerde 2 Gece Konaklama

- Halfeti Tekne Turu

- Profesyonel Kokartlı Rehberlik

- Seyahat Sağlık Sigortası

- Müze ören yeri giriş ücretleri


İstek ve görüşleriniz için bize ulaşın.

İLETİŞİM