Ekonomik Özbekistan Turu

Fiyat: 1090 $
Tarih: 09.04.2019- 14.04.2019
Kategori: ORTADOĞU TURLARI

WORD İNDİR
Bizi Arayın    (0212) 525 02 00
Açıklama

Ekonomik Özbekistan Turu

1.GÜN - İSTANBUL-TAŞKENT

İstanbul Atatürk Havaalanı’nda  acentamız kontuarı önünde 20.00’de buluşma ve check in ve pasaport işlemlerinden sonra Özbek Havayolları tarifeli seferi ile 22.45’de Özbekistan’ın başkenti Taşkent’e uçuş. Ertesi gün sabah 05.20 sularında Taşkent’e varış.

2.GÜN - TAŞKENT

Sabah saat 05.20 sularında Taşkent’e varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından kahvaltımızı almak üzere otelimize hareket. Kahvaltımızın ardından (Otel müsaitliğine göre odalara yerleşme ve öğlene kadar dinlenme.) Taşkent’i gezmeye başlıyoruz. Bağımsızlık meydanını ve Emir Timur meydanını otobüsümüz ile panoramik olarak görüyoruz. Ardından Şehitler meydanına hareket. 2. Dünya Savaşında Ruslar ve Ukraynalılardan sonra en çok şehit veren Özbekistan’ın Şehitler Meydanını ziyaret edip Hz İmam (Hast-ı İmam) Külliyesine hareket. Hazreti İmam kompleksi; Barak Han medresesi, Keffal Şâşi türbesi, Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim'in orijinal Mushafı'nın ziyaret edilmesi. Öğle namazı ve öğle yemeği molası. Kökeldaş medresesi, Ubeydullah Ahrar camii’ne hareket. Kökeldaş medresesi, Ubeydullahahrar caminde ikindi namazı Eski juva pazarında Alışveriş için serbest zaman. Belirtilen saatte toplanma Zengi Ata Külliyesinin görülmesi ve otelimize hareket akşam yemeği ve konaklama.

3.GÜN - TAŞKENT – SEMERKANT

Otelimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından otobüsle Semerkant’a hareket. Göreceğimiz yerler sırasıyla Registan meydanı (Uluğ bey medresesi, Tillekari camii, Şirdor medresesi, Şir (arslan) meydanı, Bibi hanım medresesi, Bibi hanım türbesi, İmam Maturidi hz. Türbesi’dir. Ardından Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. Otobüsümüz ile öğle yemeği alacağımız restoranımıza hareket. Öğle yemeğinden sonra Uluğ Bey rasathanesine hareket, Rasathanenin görülmesi ve Şah-ı Zinde külliyesine hareket. Külliyede öğle namazı -Hüssamibn-i Abbas (Kusamibn-i Abbas) türbesi, Hz. Hızır camii (dışarıdan) göreceğimiz yerler arasında. Emir Timur türbesi, Ruhabad türbesi ve İstanbul’un Fethinde Mana âleminde bulunan büyük evliya Ubedullah Ahrar Hz. külliyesinin ve türbesinin ziyaret edilmesi. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra otele hareket akşam yemeği ve konaklama.

4.GÜN - SEMERKANT - BUHARA

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. . İmam Buhari hz.türbesine İsmail Saman-i türbesi, Çeşme-i Eyüp, Kaleiçi, Hapishane, Leb-i havuz’un panoramik olarak görülmesi ve öğle yemeği molası. Yemekten sonra Gucdüvan’a hareket (50 km – 1 saat) Varışımıza müteakip adını Hızır Aleyhisselamdan alan Nakşibendi tarikatı büyüklerinden büyük din âlimi Abdülhalik Gucdüvani hz. türbesini ziyaret edilmesi ve öğle namazı. Buhara’da bulunan otelimize hareket ve akşam yemeği ve konaklama.

5.GÜN - BUHARA-TAŞKENT

telimizde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından Şah-ı Nakşibendi hz.’lerinin vasiyeti üzerine önce hocası Emir Külal Hz türbesinin ziyaret edilmesi. Ardından gezimizin belki de en önemli noktası olan Şah-ı Nakşibendi hz. Külliyesi ve içinde bulunan validesinin kabirlerinin ziyaret edilmesi. Otelimize hareket odalara yerleşme ve dinlenme. Belirtilen saatte toplanma ve Buhara şehir turumuza başlıyoruz. Leb-ihavuz, Taki Telpak furuşan, Taki Zergeran, Magaki Attar camii (Orta Asya’da yapılan ilk cami), Taki Sarrafan, Cuma mescidi, Mir Arap medresesi, Minare-i keran, Kalenin dıştan görünüşü, Balayı havuz cami göreceğimiz yerler arasında. Ziyaretlerimizi tamamladıktan hava alanına transfer HY1340 tarifeli uçağıyla 19:40’te Taskent’e uçuş. 20:55’te Taskent’e geliş, aksam yemeği ardından otele transfer.

6.GÜN - TAŞKENT – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası uçak saatimize kadar alış veriş ve ziyaretlerimizi tamamlıyoruz. Belirtilen saatte toplanma ve havalimanına hareket. Pasaport ve gümrük işleri ardından İstanbul’a Özbek Havayolları ile 17:20’de İstanbul’a hareket. Akşam 20.45 sularında İstanbul’a varış ve keyifli gezimizin sonu. Bir başka organizasyonda buluşmak ümidiyle...

TUR TARİHLERİ VE FİYATLARI

9 - 14 Nisan Özbekistan Turu

Tur Tarihi : 09.04.2019 - 14.04.2019

Gidiş Uçuş Bilgisi : 09-04-2019

Dönüş Uçuş Bilgisi : 14-04-2019

Yetişkin Fiyatlar

Tek Kişi Fiyatı : 1,190.00 $

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1090 $

Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1090 $

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş : 150 $

2 - 6 Yaş : 790 $

7 - 12 Yaş : 990 $

 

2 - 7 Temmuz Özbekistan Turu

Tur Tarihi : 02.07.2019 - 07.07.2019

Gidiş Uçuş Bilgisi : 02-07-2019

Dönüş Uçuş Bilgisi : 07-07-2019

Yetişkin Fiyatlar

Tek Kişi Fiyatı : 1,190.00 $

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1090 $

Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1090 $

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş : 150 $

2 - 6 Yaş : 790 $

7 - 12 Yaş : 990 $

 

15 - 20 Ekim Özbekistan Turu

Tur Tarihi : 15.10.2019 - 20.10.2019

Gidiş Uçuş Bilgisi : 15-10-2019

Dönüş Uçuş Bilgisi : 20-09-2019

Yetişkin Fiyatlar

Tek Kişi Fiyatı : 1,190.00 $

İki Kişilik Odada Kişi Başı : 1090 $

Üç Kişilik Odada Kişi Başı : 1090 $

Çocuk Fiyatları

0 - 2 Yaş : 150 $

2 - 6 Yaş : 790 $

7 - 12 Yaş : 990 $

HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 İstanbul-Taşkent-İstanbul arası ekonomik sınıf uçak bileti
 Buhara-Taşkent İç Hat Uçuş bileti – Özbek Havayolları
 Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri
 Butik veya 4* otellerde 4 Gece konaklama
 Sabah kahvaltıları (5 Adet)
 Akşam yemekleri (Yemeklerde alınacak içecekler fiyata dahil değildir)
 Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
 Şehir vergileri
 Yerel rehber hizmeti

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 Şahsi harcamalar ve otel ekstraları
 Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
 Yemeklerde ve molalarda alınacak içecekler
 Ücrete Dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar
 Öğle yemekleri

 

 

 

Çok Önemli Notlar;
1 – Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. Kesin otel bilgisini turdan 48 saat önce acentamızdan öğrenebilirsiniz.
2 – Turlarda kullanılan otel veya restoranlar da alkol servisi olabilir. Bölge şartlarının uygunluğuna göre firmamız mümkün olduğunca alkolsüz mekanlar kullanmaya dikkat etmektedir. Fakat özellikle Avrupa koşullarında otel ve restoranlar alkollüdür. 
3 – Üç kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan daha küçük açılır kapanır yatak olabilir. 3 Kişilik odada kalmak isteyen misafirler bunu peşinen kabul etmiş sayılır.
4 – Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir.
5 – Vizeli tura katılacak misafirlerimize iptal iade koşullarımızı okuyup vizelerinin yetişeceği tura kayıt yaptırmalarını tavsiye ederiz. Avrupa Turlarında tura 2 ay öncesinden kayıt yaptırmanızı ve vize işlemlerinizi tura 1 ay kala tamamlamanızı tavsiye ederiz. Vizeden kaynaklanacak olası bir aksaklıkta şirketimizin iptal iade koşullarımız geçerlidir.
6 – Şirketimiz aracılığıyla alınan vizelerde şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Sadece evrak temini, düzeni, teslimi ile ilgili sizlere danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Vizenizin çıkmaması durumunda vize için ödenen ücretin iadesi yoktur. Tur için ödenen ücretin iadesi için iptal iade koşulları geçerlidir.
7 – Her turda yanınıza mutlaka terlik ve seccade almayı unutmayınız. Seyahat ettiğiniz bölge koşullarına göre her vakitte cami yada mescid imkanımız bulunmamaktadır. Rehberimiz namaz kılabileceğiniz yer konusunda sizleri yönlendirecektir. 
8 – Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katılan tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır. 
9) Tüketicinin veya Acentanın turu iptal etmesi vb. gibi durumlarda; Ücret iadesi misafirin ödediği para birimi üzerinden ve ödediği şekilde iade edilir. (Kredi kartı TL ödeme ise karta TL iade. Döviz ödeme ise döviz iade.)
10) Havayolu şirketlerinde protokol anlaşması gereği sıralı uçuş kuralı bulunmaktadır. Tüketicinin herhangi bir uçuş bacağını kaçırması durumunda, geri kalan tüm uçuş bacakları iptal olur. Hiçbir şekilde iptal/iade veya değişiklik yapılamaz.
11) Turlarımızda oluşabilecek uçak saati değişikliği veya bağlantı uçuşların da yaşanacak gecikmeler nedeniyle misafirlerimizin münferit olarak iç hat uçuşu almamalarını önemle rica ederiz. Şirketimiz tarafından yapılan bağlantılı iç hat uçuşu bir sonraki yurtdışı uçuşunu da kapsamaktadır. İç hatta oluşabilecek gecikme vs durumunda bir sonraki dış hat uçuşuna ücretsiz bilet düzenlenmektedir.

 

 

 

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.

 

Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.

 

Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması yoktur. Geziye katılabilmek için seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Pasaport geçerlilik süresini kontrol etmek misafirlerimizin sorumluluğundadır. Pasaport süresi bitmiş veya 6 aydan az kalmış yolcularımızın tura katılamaması veya ülkeye giriş yapamaması durumunda acentamız sorumlu tutulamaz. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.

 

Tura Başlarken;

Değerli Misafirlerimiz Öncelikle Özbekistan Turunda firmamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizleri Program süresince faydalı olacağına inandığımız konularda bilgilendirmek istiyoruz.

                     

YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI: Havalimanında katılımcılar tarafından maliye bakanlığı veznesinden 15 TL karşılığında alınacaktır.

 

BİLETLER: Biletleriniz Elektronik Bilet olup Kontuardaki havayolu görevlisine isminizi verdiğiniz takdirde tarafınıza uçuş kartınız verilecektir. Dış hat ise Uçuş saatinden en az 2 saat önce iç hat ise 1 saat önce havalimanında olmanız gerekmektedir.

 

PASAPORT VE DIGER EVRAKLARINIZ: Pasaportunu alamamış Katılımcılarımıza Pasaportları Havaalanında Görevlilerimiz tarafından takdim edilecektir. Pasaportunu firmamıza göndermeyen katılımcılar kimlikleri ile birlikte pasaportları yanında getirmek ve pasaport süresini kontrol etmekle yükümlüdür.

 

PARA BİRİMİ: Yolculuk öncesine yanınıza DOLAR almanız önerilir Yerel paraya çevrilmesi en masrafsız olan para birimidir. Rehberimiz sizlere döviz bozmanız konusunda yarımcı olacaktır.

 

İNTERNET:İnternet paketi ve konuşma paketi alacak misafirlerimizin bu işlemlerini yurtdışına çıkmadan en geç havalimanında yapmasını tavsiye ederiz.

 

KIYAFET: Yürüyüşe uygun bir ayakkabı ve akşamların serin veya yağmurlu olma durumuna binaen ince bir yağmurluk bulundurunuz.  Tur esnasında kullanmak üzere seccade ve terlik almanız önemle rica ederiz.

 

SAĞLIK: Türkiye’de bulunan her ilacı veya muadilini bulamayabilirsiniz. Bu nedenle varsa kullandığınız ilaçları reçeteniz ile birlikte yanınıza aldığınızdan emin olunuz. Ayrıca http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ adresini incelemenizi tavsiye ederiz.

 

ELEKTRİK: Tur esnasında gezeceğimiz ülkelerde elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır. Yinede Voltajı kontrol ediniz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR: Yerel halk ile siyasi ve dini konularda fazla sohbet etmemenizi tavsiye ederiz. Girişte deklarasyon formu doldurulması zorunludur. Üzerinizde bulunan tüm para miktarını döviz cinsi ile birlikte yazmanız gerekmektedir. Ülkeye giriş yaptığınız paranın fazlası ile çıkış yapamazsınız. Çıkışta formu tekrar doldurmanız gerekmektedir. Lütfen ilk doldurduğunuz formu kaybetmeyiniz. Otellerde taharet musluğu bulunmamaktadır bazı restoranlarda taharet musluğu mevcuttur. Yemekler gecel olarak yağlıdır, yemeklerle birlikte su içmemenizi öneririz. Özbekistan’da otel standartları genel olarak düşüktür ve otel sayısı azdır.

 

YOLCULUK SÜRESİNCE: Yolculuğunuzun en az zaman kaybı ile tamamlanabilmesi için grup liderinizin hareket saatleri konusundaki taleplerine özen göstermenizi rica ederiz. Her seyahatte olduğu gibi, kıymetli eşya ve paralarınızın otel kasalarında muhafaza edilmesini öneririz. Kişisel eşyalarınızda hasar, kayıp vs. türü oluşabilecek tüm üzücü olaylarda, grup liderinizin en kısa sürede haberdar edilmesini rica ederiz. Tüm uçuşlarda sigara içilmez. Her uçuştan sonra valiz etiketlerinizi kontrol ediniz. Şehirlerde telefon kartı ile telefon edebileceğiniz ankesörler mevcuttur. Konaklama yaptığımız otellere giriş esnasında otelin kartvizitini almanız tavsiye ederiz.


İstek ve görüşleriniz için bize ulaşın.

İLETİŞİM